Witaj na forum iTrucks PL,

Aby przeglądać profile użytkowników, zakładać nowe wątki czy pisać odpowiedzi, musisz posiadać konto!
Zakładając konto należy je aktywować w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie konto zostanie automatycznie usunięte.

Dołącz do Nas!

ATS osiągnięcie steam

Witam.
Gram w ATS od niedawna i przyznam się na wstępie, że jestem noobem  Blush
Ostatnio zabrałem się za kolekcjonowanie osiągnięć.
Mam pytanie odnośnie jednego z nich, mianowicie chodzi o "Ciężki, ale nie jak słoń w składzie porcelany!" z dodatku heavy cargo.
Próbowałem zaliczyć to osiągnięcie kilkanaście razy i powoli zwątpiłem w sukces.
Oczywiście wydaje mi się że wszystko robię jak należy, trasa ponad 1000 km, zero wykroczeń czy jakichkolwiek kolizji i uszkodzeń towaru. Jednak zawsze wskakuje mi 1% uszkodzenia samej ciężarówki.
Zajeżdżałem do mechanika, żeby zorientować się skąd powstają owe uszkodzenia okazało się, że przyczyną są opony. Dokładnie przyglądałem się na trasie kiedy wskoczy ten 1% i pojawia się nagle nawet na prostej jak drut drodze w czasie spokojnej jazdy.
Doszedłem zatem do wniosku, że opony zużywają się po prostu u mnie zwykle ten 1% uszkodzenia opon wskakuje po przejechaniu ok. 600 km i dokładnie taka sytuacja powtarza się u mnie przy każdej próbie.
Nieważne czy ostro hamuje czy nie czy jadę z prędkością 120 km/h. czy całą trasę pokonuję wlekąc się 50 km/h.
W takim przypadku nie wiem jak mogę pokonać aż ponad 1000 km, aby opony się nie zużyły, a tym samym osiągnięcie staje się niemożliwe do zaliczenia.
Może jest jakiś bug, albo ja robię coś źle i przyczyna niezaliczania jest jakaś inna?
Czy ktoś miał podobny problem, albo wie o co może chodzić?
Proszę o pomoc i podpowiedź jak należy prawidłowo te osiągnięcie zaliczyć bez takich problemów.

Brak zniszczeń dotyczy ładunku, a nie ciężarówki. Jeśli na raporcie zakończonego zlecenia nie masz żadnych uszkodzeń ładunku lub spóźnienia (są oznaczone na czerwono) to jedyną rzeczą która uniemożliwia Ci zdobycie osiągnięcia musi być mandat. Tak więc nawet pojedyńczy mandat za przejechanie na czerwonym, stłuczkę lub przekroczenie prędkości może stanowić problem w Twoim przypadku. Zalecam wybrać jak najkrótszą trasę (tuż ponad 1000km) oraz jechać bardzo ostrożnie, a zarazem dość szybko aby wykonać zlecenie na czas. Wybierając zlecenie z rynku zewnętrznego (World of Trucks) będziesz miał na wykonanie zlecenia czas realny, a nie ten z gry, więc jest to ułatwienie, nie jestem tylko pewny czy osiągnięcie te zadziała ze zleceniem zewnętrznym, ale wydaje mi się że tak.

Właśnie nie dostaje żadnych mandatów i nie mam żadnych wykroczeń, przejazdy są idealne poza tym uszkodzeniem opon w ciężarówce, towar również jest nietknięty.
Tak też czynię, że staram się wybierać najkrótsze trasy zwykle takie lekko ponad 1000 km maksymalnie do 1100 km.
Hmm to ja już nie wiem dlaczego nie zalicza mi osiągnięcia skoro opony są nieistotne.  Huh
Co do przyjechania o czasie zwykle przyjeżdżam nawet przed czasem spodziewania się dostawy, spóźnienia nie miałem. Czy to musi być dokładnie w tych godzinach kiedy klient się spodziewa, nie może być np. wcześniej?

Ładunek musi być cięższy niż 55000 lbs, dla pewności spróbuj jeszcze w menu wyłączyć wykroczenia drogowe.
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)

Eh próbowałem z włączonymi i z wyłączonymi, przy tylu próbach doszedłem już do takiej wprawy, że dostawa takiego ładunku nie sprawia mi problemu.
Przed chwilą próbowałem kolejny raz, ostatnia próba:
Wybieram szybkie zlecenie, wynajmuje się jako kierowca nie jadę swoją ciężarówką bo tak jest szybciej i łatwiej o próbę.
Wiozłem zgarniarkę gruntu (nie wiem ile waży dokładnie ale próbowałem z różnym towarem, dźwigami, spycharką, frezarką) na pewno ładunek ciężki z dodatku heavy cargo trasą z Raton do Phoenix razem ok. 1050km długości.
W międzyczasie wiadomo zatankowałem, żadnych wykroczeń, mandatów, stłuczek, uszkodzeń towaru nie miałem trasa pokonana celująco.
Czasu na wykonanie jest, aż nadto ładunku spodziewali się w sobotę między 6:24 a 10:34 w nowym meksyku i arizonie jest wiele tras gdzie można jechać 120km/h więc sobie na to pozwalałem zgodnie z przepisami.
Czas podróży wychodził mi ok. 12 godz. (nawet nie musiałbym odpoczywać, w pełni wypoczęty do zmęczenia ponad 13 godz.) i byłbym w piątek na godz. ok. 17:00 więc dużo przed czasem. Zatem jeszcze trochę nadłożyłem sobie specjalnie drogi i zajechałem na parking dla ciężarówek aby mimo wszystko się przespać.
Mimo to u celu byłem w sobotę ok. 5:50, więc jeszcze z rozładunkiem poczekałem te 30 parę minut żeby towar zdać dokładnie w czasie kiedy się go spodziewają.
Długość trasy w sumie wyszła mi 1237 km i została pokonana wręcz podręcznikowo. Jednak jak się okazało to wszystko też nie miało znaczenia.
Dalej jednak osiągnięcia nie otrzymałem. Prawdę mówiąc próbowałem wszystkiego i jestem już na prawdę zniechęcony do podejmowania kolejnych prób.  Huh
No jedyne co to ten 1% uszkodzenia opon w ciągniku, ale ponoć to też nie powinno mieć żadnego znaczenia no bo i nie da się chyba tego uniknąć na tak długiej trasie.
Nie wiem zatem co jest przyczyną i czy coś ja robię nie tak? Starałem się już jak najdokładniej przebieg ostatniej próby opisać.
Czy ktoś może miał, albo ma podobne problemy z uzyskaniem tego osiągnięcia?
Czy to może być jakiś błąd w obecnej aktualizacji i zdobycie tego osiągnięcia na chwile obecną nie jest możliwe?
Poważnie próbowałem już wszelkich sposobów i nie wydaje mi się abym coś przeoczył.

Nie wiem, czy jest zwykła pomyłka piszących, czy coś, ale achivement dotyczy trasy 1000 mil a nie 1000 km. 1000mil to jest ok 1610 km. Taka odległość w ogóle w obecnym ATS'ie jest do osiągnięcia?
[Obrazek: tumblr_msxlfyhoff1sobyjzo1_500.gif]

Dzięki Italiano właśnie też na to wpadłem i miałem napisać.  Blush
Przepraszam za sianie zamętu, jak to nieraz najbardziej oczywiste rzeczy umykają uwadze. Sam sobie przestawiłem jednostkę miary z mil na kilometry i z uporem maniaka wybieram misje na odległość 1000 km i się dziwię i denerwuje czemu mi nie zalicza hahaha.
W rzeczy samej osiągnięcie dotyczy 1000 mil tj. ok. 1610 km, więc nawet jak przejeżdżałem trasy mające 1500 km to siłą rzeczy zaliczyć nie mogłem.
Dziękuje raz jeszcze za wszelką pomoc no i sprawa się rozwiązała.  Shy

Problem rozwiązany więc temat zamykam.
W razie konieczności ponownego otwarcia tematu, proszę o kontakt na PW ze mną lub innym moderatorem.
[Obrazek: tumblr_msxlfyhoff1sobyjzo1_500.gif]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018, Silnik forum MyBB © 2002-2018
Motyw graficzny © 2017-2018, Forum iTrucks PL © 2017-2018