Witaj na forum iTrucks PL,

Aby przeglądać profile użytkowników, zakładać nowe wątki czy pisać odpowiedzi, musisz posiadać konto!
Zakładając konto należy je aktywować w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie konto zostanie automatycznie usunięte.

Dołącz do Nas!

OSOBÓWKA  Mazda6 GG L3 '03 2.3 "Bójka"

Oto jeden z tych samochodów który po prostu nie chce umierać - więc będzie jeździć tak długo aż kółka odpadną - oto Bójka:

[Obrazek: 2zp4l82.jpg]

[Obrazek: r0dnww.jpg]

Mazdę napędza silnik 2.3 o mocy 166KM, w wersji z podtlenkiem gazotu. Wystarcza do kulania się.

Na dzień dzisiejszy przebieg wynosi już prawie 376 000km, a kółka kręcą się dalej... Jak u Gintrowskiego w Zmiennikach - "coś być musi, coś być musi, do cholery, za zakrętem". Dziś z racji tego, że ja siedzę w Norwegii, Bójka wytrwale transportuje po Toruniu całkiem zgrabny tyłeczek mojej narzeczonej.

Czemu Bójka? Ano Ona nie ma szczęścia, ale wytrwale chce jeździć dalej. Niestraszna była jej korozja, 

[Obrazek: 10p343d.jpg]

ale także i nieustanne kolizje jakie nieustannie ją dręczą...

[Obrazek: 2lnz2nl.jpg]

[Obrazek: 2hwz513.jpg]

[Obrazek: 348oe20.jpg]

Przy czym - nie z mojej winy... ale spoko, nadal jest piękna Smile
Odpowiedz

No tak. W szóstkach to aż klasyczne. Ponoć jak się stanie w odległości jakichś 3-ch metrów od niej i jest w miarę cicho w okolicy, to słychać takie "omnomnom".
Silniczek fajny, chociaż osobiście chyba wolałbym jego uturbioną wersję (mimo ciągle trwającej miłości do wolnossaków, która dzięki Maździe ma jeszcze rację bytu).
A jak tam skrzynia? Dalej działa z iście Mazdowską precyzją?
[Obrazek: tumblr_msxlfyhoff1sobyjzo1_500.gif]
Odpowiedz

Co tam " Bójka " poka
Cytat:całkiem zgrabny tyłeczek mojej narzeczonej.
to wtedy ocenimy tą " Bójkę " Szczerbol
BRRRR[Obrazek: image.gif]UUUUMMM

BRRRRUUUUUUMMMMBRRUUUMMBRRUUMBRUM
Odpowiedz

Ech Mazdy... sentyment mam, bo to było moje pierwsze auto.

Też Ci rdzewieje w tych miejscach? Szczerbol

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)
Odpowiedz

(09 Lipiec 2018, 19:19)Italiano napisał(a): No tak. W szóstkach to aż klasyczne. Ponoć jak się stanie w odległości jakichś 3-ch metrów od niej i jest w miarę cicho w okolicy, to słychać takie "omnomnom".
Silniczek fajny, chociaż osobiście chyba wolałbym jego uturbioną wersję (mimo ciągle trwającej miłości do wolnossaków, która dzięki Maździe ma jeszcze rację bytu).
A jak tam skrzynia? Dalej działa z iście Mazdowską precyzją?

Skrzynię zarżnąłem (choć to duża wina wcześniejszej eksploatacji w Niemczech - olej, który z niej spuściłem po zakupie - przypominał mazut), obecnie siedzi skrzynia z poliftowego 2.0 z 2005 roku - sześciobiegowa. Jest miodzio Wink

Wolę ten silnik. ale w ramach ciekawostki mogę Ci powiedzieć, że zmodyfikowana wersja L3-VDT obecnie napędza nowe Fordy - Focusa RS i Mustanga Smile

(09 Lipiec 2018, 20:21)juju napisał(a): Co tam " Bójka " poka
Cytat:całkiem zgrabny tyłeczek mojej narzeczonej.
to wtedy ocenimy tą " Bójkę " Szczerbol

Tyle niech Ci wystarczy Tongue

[Obrazek: 2j3fhc4.jpg]

(10 Lipiec 2018, 11:05)Ropasiak napisał(a): Ech Mazdy... sentyment mam, bo to było moje pierwsze auto.

Też Ci rdzewieje w tych miejscach? Szczerbol

Zdjęcie tylnego nadkola miałeś w pierwszym poście, progi zawsze idą w komplecie, ale za to nie rdzewieją kielichy Wink
Odpowiedz

" Bójka " jest ok Biggrin
BRRRR[Obrazek: image.gif]UUUUMMM

BRRRRUUUUUUMMMMBRRUUUMMBRRUUMBRUM
Odpowiedz

Z tą zmodyfikowaną wersją to ja bym nie przesadzał. Ot Panowie z Forda pożyczyli sobie od Mazdy, w ramach niegdysiejszej współpracy, blok silnika. I to by było na tyle. Głowica, turbo, wtryski i przede wszystkim całe sterowanie... Wszystko jest Fordowskie.
[Obrazek: tumblr_msxlfyhoff1sobyjzo1_500.gif]
Odpowiedz

(10 Lipiec 2018, 18:16)Italiano napisał(a): Z tą zmodyfikowaną wersją to ja bym nie przesadzał. Ot Panowie z Forda pożyczyli sobie od Mazdy, w ramach niegdysiejszej współpracy, blok silnika. I to by było na tyle. Głowica, turbo, wtryski i przede wszystkim całe sterowanie... Wszystko jest Fordowskie.

Niby tak, tylko coś takiego jak Architektura Silnika pochodzi z Mazdy. Faktycznie jest to "bardzo inny" silnik, ale jest to też silnik wykonany w bardzo nie fordowej strukturze, jeśli się nie mylę to jedyne 4-cylindrowe silniki Forda oparte na L-serii jednocześnie posiadają łańcuch rozrządu (reszta to paskowce) oraz turbosprężarkę umieszczoną po "wschodniej stronie silnika".
Odpowiedz

Z wyglądu ładna, tylko ta rdza ;/
[Obrazek: 222b411e518868b82e1588d820386f60.png]
Odpowiedz

Rdzy już nie ma Smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018, Silnik forum MyBB © 2002-2018
Motyw graficzny © 2017-2018, Forum iTrucks PL © 2017-2018