Witaj na forum iTrucks PL,

Aby przeglądać profile użytkowników, zakładać nowe wątki czy pisać odpowiedzi, musisz posiadać konto!
Zakładając konto należy je aktywować w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie konto zostanie automatycznie usunięte.

Dołącz do Nas!

Fikcyjna Wielkopolska 1:2 W.I.P

Witam i zapraszam do podzielenia się opiniami co do mojego projektu.
Mapę w skali 1:2 tworzę w wolnym czasie, którego w sumie nie mam prawie wcale, bazuję na modelach SCSowskich.
Pierwszy screen pokazuje utworzoną siatkę dróg + parę wiosek które mam nadzieję dodać do wakacji tak by mapa była jako-tako grywalna.
Mapa jest fikcyjna,  jednak staram się odwzorować jakieś charakterystyczne punkty takie jak np. PozBRUK w Sobocie (screen nr. 7 i 8)
Tak jak pisałem wyżej, zachęcam do opinii Smile

Ps. Tak przy okazji, z racji tego że nie potrafię robić własnych znaków a fajnie by było jakby na mapie były znaki z nazwami miejscowości, może jakaś zbłąkana duszyczka jest w stanie mi wytłumaczyć co i jak? Wink

Screen.1 Mapa poglądowa
[Obrazek: x6bl6Je.jpg]

Screen.2 Okolice tartaku w Napachaniu
[Obrazek: gPcZwaV.jpg]

Screen.3 Okolice tartaku w Napachaniu
[Obrazek: QtuXT7c.jpg]

Screen.4 Napachanie
[Obrazek: frgH3oa.jpg]

Screen.5 Napachanie
[Obrazek: Nz3OEIE.jpg]

Screen.6 Mrowino
[Obrazek: m0SoMa0.jpg]

Screen.7 PozBRUK w Sobocie
[Obrazek: 4JhSyRy.jpg]

Screen.8 PozBRUK w Sobocie
[Obrazek: EUyTQBN.jpg]

Screen.9 Sobota
[Obrazek: WdiyDb5.jpg]

Screen.10 Sobota
[Obrazek: kddQMED.jpg]

Screen.11 Żydowo
[Obrazek: Mq6wp1m.jpg]

Screen.12 Droga na Złotniki/Suchy Las
[Obrazek: jEKPAnL.jpg]

OnTheRoad Polish Community Manager
[Obrazek: 6CKD4AC.gif]
Odpowiedz

Chętnie będę obserwował ten projekt mapy akurat jestem ciekaw.
Arrow Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)
Odpowiedz

Robisz to na jakimś konkretnym podkładzie mapy czy tylko tak sobie robisz drogi gdzie popadnie ??
Odpowiedz

(20 Kwiecień 2018, 15:53)Mietekja napisał(a): Robisz to na jakimś konkretnym podkładzie mapy czy tylko tak sobie robisz drogi gdzie popadnie ??

Drogi między Mrowinem, Napachaniem a Żydowem są kompletnie losowe, całą resztę staram się zrobić jako tako realnie przy czym nie stosuję żadnego podkładu
Odpowiedz

Skoro mapa jest fikcyjna to można sobie trochę pofolgować. Nie mniej jednak można by ją urealnić pod względem sytuacji i przepisów, a mapę pozostawić fikcyjną. Jeśli mógłbym coś doradzić:

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - te kontenery/palety, czy co to jest dość nietypowo wyglądają. Raczej przydało by się je albo jeszcze bardziej ogrodzić pachołkami, albo jednak ściągnąć z drogi.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - takiej wycinki raczej nie odgradzałbym takimi barierkami. Na takim zadupiu to raczej taśmą, a najlepiej to już w ogóle jej nie odgradzać.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - przy znaku STOP stosujemy linię bezwzględnego zatrzymania. W takim wypadku, zmienić linię, lub ewentualnie znak na "ustąp pierwszeństwa".

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - na takim zakręcie już bym raczej postawił na linię podwójną ciągłą.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - nie wiem, czy to jest przystanek autobusowy, czy co, ale tak to wygląda (znak jest niewyraźny). Osobiście zrobiłbym tutaj zatoczkę, lub ewentualnie jakiś chodnik, żeby ludzie nie wysiadali w trawnik.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - tutaj wyszło wszystko nawet bardzo ładnie i klimatycznie. Smile Dostawiłbym znaki przejścia dla pieszych, a znak o niebezpiecznych zakrętach postawiłbym nieco wcześniej przed zakrętami.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - usunąłbym tutaj te słupki hektometrowe. Nie dość, że mogą przeszkadzać przy wjeździe, to jeszcze są one zdecydowaną rzadkością na chodnikach.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - jak wyżej + znaki przejścia dla pieszych.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - jeśli się da, to obniżyłbym tą "łatę". Ja wiem jakie są opinie o naszych drogowcach, no ale aż takiej popeliny to oni nie odwalają.

Oczywiście są to tylko spontaniczne sugestie i nie odbierz tego jako chęć powiedzenia, że robisz to źle. Bardzo fajnie, że robisz coś dla siebie i podziwiam Cię za to. Smile

Pozdrawiam,
Italiano.
[Obrazek: tumblr_msxlfyhoff1sobyjzo1_500.gif]
Odpowiedz

(20 Kwiecień 2018, 18:05)Italiano napisał(a): Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - te kontenery/palety, czy co to jest dość nietypowo wyglądają. Raczej przydało by się je albo jeszcze bardziej ogrodzić pachołkami, albo jednak ściągnąć z drogi.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - takiej wycinki raczej nie odgradzałbym takimi barierkami. Na takim zadupiu to raczej taśmą, a najlepiej to już w ogóle jej nie odgradzać.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - przy znaku STOP stosujemy linię bezwzględnego zatrzymania. W takim wypadku, zmienić linię, lub ewentualnie znak na "ustąp pierwszeństwa".

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - na takim zakręcie już bym raczej postawił na linię podwójną ciągłą.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - nie wiem, czy to jest przystanek autobusowy, czy co, ale tak to wygląda (znak jest niewyraźny). Osobiście zrobiłbym tutaj zatoczkę, lub ewentualnie jakiś chodnik, żeby ludzie nie wysiadali w trawnik.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - tutaj wyszło wszystko nawet bardzo ładnie i klimatycznie. Smile Dostawiłbym znaki przejścia dla pieszych, a znak o niebezpiecznych zakrętach postawiłbym nieco wcześniej przed zakrętami.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - usunąłbym tutaj te słupki hektometrowe. Nie dość, że mogą przeszkadzać przy wjeździe, to jeszcze są one zdecydowaną rzadkością na chodnikach.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - jak wyżej + znaki przejścia dla pieszych.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - jeśli się da, to obniżyłbym tą "łatę". Ja wiem jakie są opinie o naszych drogowcach, no ale aż takiej popeliny to oni nie odwalają.

Oczywiście są to tylko spontaniczne sugestie i nie odbierz tego jako chęć powiedzenia, że robisz to źle. Bardzo fajnie, że robisz coś dla siebie i podziwiam Cię za to. Smile

Pozdrawiam,
Italiano.

Szanuję za rozpisanie się jednak 4 punkty są niestety odwzorowane jak chociażby ten przystanek na trawie: Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)

Niemniej dzięki i pozostałe rzeczy postaram się to zmienić/ poprawić Tongue
Odpowiedz

No tak, to z drugiej strony problemem jest tutaj droga, która została zrobiona coś na wzór krajówki z pełnymi liniami. Jednak jak widzimy na powyższym przykładzie, jest to droga klasy nie wiadomo której, z zupełnym brakiem linii itp. dlatego wydało mi się to dziwne, ponieważ gdyby na tej drodze w realu były linie, na pewno by to tak nie wyglądało. Nie mniej jednak powodzenia w dalszych pracach Smile
Odpowiedz

Czas na Cerekwicę Smile

[Obrazek: LtO4851.jpg]
Odpowiedz

Skoro bazujesz na podstawowych modelach SCS, to nie wiem czy się znajdzie. Ale tutaj powinien być znak mówiący o przejeździe bez zapór, czyli ten z ciuchcią a nie z płotkiem (a w ogóle patrząc w realu po znaku od tyłu, to jest "Inne niebezpieczeństwa" + tabliczka o bocznicy kolejowej)
Niestety w modelach chyba się tego znaku nie znajdzie.
Jeśli gdzieś są, przydały by się krzyże św. Andrzeja. No i ten znak ostrzegawczy trochę bardziej oddalić od przejazdu.
Odpowiedz

(20 Kwiecień 2018, 20:49)Italiano napisał(a): Skoro bazujesz na podstawowych modelach SCS, to nie wiem czy się znajdzie. Ale tutaj powinien być znak mówiący o przejeździe bez zapór, czyli ten z ciuchcią a nie z płotkiem (a w ogóle patrząc w realu po znaku od tyłu, to jest "Inne niebezpieczeństwa" + tabliczka o bocznicy kolejowej)
Niestety w modelach chyba się tego znaku nie znajdzie.
Jeśli gdzieś są, przydały by się krzyże św. Andrzeja. No i ten znak ostrzegawczy trochę bardziej oddalić od przejazdu.

Krzyże są ale z DLC Italy, kompletnie nie pasują jak robiłem przymiarki, niestety, póki co znaki to moje największe ograniczenie Sad
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018, Silnik forum MyBB © 2002-2018
Motyw graficzny © 2017-2018, Forum iTrucks PL © 2017-2018