Witaj na forum iTrucks PL,

Aby przeglądać profile użytkowników, zakładać nowe wątki czy pisać odpowiedzi, musisz posiadać konto!
Zakładając konto należy je aktywować w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie konto zostanie automatycznie usunięte.

Dołącz do Nas!

Italiano sobie pyrka.

Buongiorno.

Dobra, przyznam szczerze: nie pamiętam, kiedy robiłem jakiekolwiek relacje i w sumie, czy kiedykolwiek je robiłem (jeśli tak to były to chyba jeszcze czasy Haulin'a i mapy Polski VSM'a). Nie mniej jednak postanowiłem spróbować swoich sił i w tym temacie.

Po pierwsze, proszę o wyrozumiałeś dla debiutanta. Po drugie, muszę zaznaczyć, że są to zdjęcia robione z tzw. ręki i nie zostały poddane żadnej obróbce w żadnym programie graficznym. Jeżeli coś poddam obróbce, poinformuję o tym. Po trzecie... to już może kiedyś się coś wymyśli, co będzie po trzecie... tymczasem zapraszam do oglądania pierwszej skromnej relacji z ETS'a.

Na wstępie mamy traskę z Berna do Wenecji. Na pace załadowane mamy 6 ton jakiejś zieleniny (osobiście już nawet nie pamiętam, bo nie zerknąłem w papiery)
Manik Euro 6 z silnikiem 440-konnym co daje nam jak na takie ładunki dość spore możliwości, nie mniej jednak w górach przydało by się troszkę więcej momentu obrotowego.

Wyruszamy o zachodzie słońca, korzystając z ostatnich chwil słońca, gdyż nie dość, że za chwilę zajdzie, to jeszcze prognozy nie nastrajają zbyt pozytywnie.
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)

Przez piękną Szwajcarię niestety przyszło mi jechać w potężnej ulewie która z czasem jednak zmieniła się w delikatny deszczyk. Nie mniej jednak, do czasu pauzy (gdyż nie rozpocząłem trasy od pełnego wypoczynku) ulewa zamieniła się w trochę bardziej spokojny deszczyk.

Na całe szczęście gdy dojechałem do granicy i zaraz za Włoską granicą stanąłem na spanko, o poranku obudziło mnie piękne słońce.

Ochoczo zatem ruszyłem dalej... no i jak to we Włoszech na autostradach, nie ma zmiłuj się... no ale płatność poszła i jazda.

Mijając Mediolan spotkałem po drodze @MasterBoy'a, który na tutejszym lotnisku popisywał się przed wszystkimi...

Ehh, Innsbruck... tam się kiedyś wybiorę.  

Spoglądając na zegarek stwierdziłem, że czas na przerwę na lunch będzie już na miejscu, więc wcisnąłem gaz do dechy i sprawdziłem jak radzi sobie Manik na troszkę krętej i delikatnie górzystej autostradzie.

No i w mgnieniu oka znalazłem przy docelowym zjeździe.

Był to mój pierwszy raz w Wenecji, nie mniej jednak nie miałem problemów, żeby dojechać sprawnie na miejsce. Co istotne z opowiadań znajomych słyszałem, że pływają tutaj całkiem urokliwe gondolki, jednak osobiście przy rozładunku spotkałem się tylko z tym:

To by było na tyle jak na pierwszy raz.
Zapraszam do komentowania i oceniania. Jak jakiś bardziej doświadczony twórca relacji ma jakieś uwagi, to chętnie posłucham.

Pozdrawiam,
Italiano
[Obrazek: tumblr_msxlfyhoff1sobyjzo1_500.gif]
Odpowiedz

Tak szczerze to nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) ta fotka bardzo mi się podoba. No i oczywiście dziękuję za małe wspomnienie moich akrobacji... machałem Panu Biggrin
[Obrazek: YaLwA.jpg]
Odpowiedz

Ciąg dalszy podróży po słonecznej Italii. Dzisiaj relacja będzie raczej krótka, bo trasa nie jest długa (owszem była, bo z Kopenhagi (DK) do Cassino (I), ale przez całe Niemcy i Austrię nie było co pokazywać...)
Pogoda napawa optymizmem więc i jedzie się przyjemnie. Laweta z wózkami widłowymi ciężka nie jest, więc i kopyto nie jest złe.

Już na samym początku podróży widać było, że przywita nas dzisiaj piękne słoneczko, które przebija się zza górskich szczytów w okolicach Mediolanu.

Póki co, kierujemy się w stronę stolicy.

Cała Italia. Zabytkowa architektura, winnice i przede wszystkim to słońce...

Czo je to? 0_o

Zrobię go na bramkach? Zrobię?

Meeh...

Do celu już nie daleko, więc trzeba było zjechać z Autostrady.

Fotki z rozładunku nie ma, bo okolica nie była zbyt fotogeniczna.

Zapraszam do komentowania i oceniania.

Pozdrawiam,
Italiano
Odpowiedz

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) - myślałeś , że to Syrenka w nowej budzie i pójdzie jak z płatka Smile
No masz rację cała Italia .
Urokliwie .
BRRRR[Obrazek: image.gif]UUUUMMM

BRRRRUUUUUUMMMMBRRUUUMMBRRUUMBRUM
Odpowiedz

Dzisiaj skromnie, z drugiej strony oceanu i bez zbędnego ględzenia.
Trasa krótka, raptem 130 mil z siedziby firmy w Santa Fe do Albuquerque, wieziemy części zamienne do samochodów.

Odpowiedz

Fajne, podobają mi się Smile
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) < Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) > Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)
Odpowiedz

Niestety Maniszcze uległo uszkodzeniu. Podejrzewam, że jeszcze w fabryce, szpece z Holkswagena pomylili się i włożyli mi pod maskę zamiast 440-konnego motoru, silnik 1.4 TSi... Jechałem sobie autostradą, gdy nagle jak nie huknie, jak nie walnie... i kaput... mocy zero, silnik rzęzi i pozamiatane. Okazało się, że silnikowi bardzo przeszkadzała korba, więc lotem koszącym wystrzelił ją tak, że wyszła sobie bokiem... Teraz niestety silnik do remontu, lub raczej w grę wejdzie jakiś SWAP... Czy to będzie opłacalne, się zobaczy jak przyjdzie wycena, bo może zdecyduję się na coś nowego, nie koniecznie z koncernu spod znaku małpy w masce przeciwgazowej.

Tymczasem ubezpieczyciel zapewnił mi auto zastępcze. Tak się składa, że dostałem Scanię R370, z praktycznie zerowym przebiegiem (niespełna 3 tys. kilometrów), która niedawno do nich trafiła by pełnić rolę auta zastępczego. Autem pomimo biednego wyposażenia jeździ się bardzo dobrze, mimo sporo słabszego silnika, przez niższą masę nie widać różnicy jeżeli chodzi o jazdę w porównaniu z MAN'em. Jeśli MAN będzie za dużo kosztował, być może zdecyduję się na Scanię... choć teraz też jest to ten sam koncern, więc może poszukam gdzie indziej...

Odpowiedz

Przypierdalanie się do mnie mając kolorowego etsa i włączonego hdra, gg XDDD
Odpowiedz

Powrócił i ma się dobrze. Z nowym sercem i kilkoma zmienionymi przy okazji remontu detalami. Jutro być może pojawi się relacja przy okazji dnia wolnego.

Odpowiedz

Moim zdaniem ta naczepa nie pasuję do tej ciężarówki ;0
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)| Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :) | Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych Dołącz do Nas :)

[Obrazek: 42923424792_2f09dfdf86.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018, Silnik forum MyBB © 2002-2018
Motyw graficzny © 2017-2018, Forum iTrucks PL © 2017-2018